Kompilacja i instalacja kernel’a – Linux FAQ

Kompletna instrukcja kompilacji kernel + dodatki

Przypuszczalnie ostatnią wersją Kernel’a gdzie zastosujemy patch IMQ jest wersja 3.13.11, link do artykułu tutaj PowerPack 3.x.x.

Mogę się tu mylić, ale z racji tego że pojawia się teraz często nowa wersja nftables, to moje przypuszczenie jest takie że IMQ przestanie być rozwijane w nowszych wersjach Kernel’a, więc opiszę tu ogólną instrukcje kompilacji już bez nakładania patcha IMQ.

Jeżeli jest to dla Ciebie dość kłopotliwe, mogę wdrożyć na Twoim routerze zawsze najnowsze oprogramowanie i administrować nim, oczywiście nie za darmo.

Wdrożenie Kernel’a i dodatków mogę dopasować do współpracy z LMS link do projektu: LMS i nowszej wersji strona domowa: iLMS.

Z przykrością muszę stwierdzić że sporo sieci ISP opiera się jeszcze na Kernel’u linii 2.6.x, według mnie jest to już dość przestarzałe rozwiązanie, dlatego moja propozycja wydaję się być tutaj dość oczywista.

Kernel w wersji 3.x daje nam dużo większe możliwości, bardzo rozbudowane zostały tu filtry iptables, sporo opcji już dla protokołu ipv6. Dużo zamian i poprawek odnośnie QoS.

Wybierz z poniższych linków wersję która ci odpowiada:

kernel-3.13.11 + iptables-1.4.21 + iproute2-3.13.0 + xtables-addons-2.5 + ipset-6.21.1 + nftables-0.3