LMS / iLMS – KSeF

Nadchodzące zmiany do e-Faktur w systemie KSeF

KSeF to Krajowy System e-Faktur opcjonalny od 1 stycznia 2022 a wymagany będzie od 1 lipca 2024.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. W początkowym okresie faktury ustrukturyzowane będą funkcjonowały w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczanych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych i obecnie występujących w obrocie gospodarczym faktur elektronicznych.

Aktualnie prace nad wdrożeniem systemu do LMS / iLMS trwa…

Zbieramy listę chętnych potrzebujących tej modyfikacji w LMS / iLMS.

Data wydania nie jest obecnie znana jednak planujemy ją wydać nie później jak do 31 maja 2024 w wersji produkcyjnej.
W między czasie będziemy informować o wymaganiach które trzeba będzie uzyskać z systemu krajowego aby móc korzystać z tej formy fakturowania w systemie LMS / iLMS.
Wszelkie aktualizacje dot. wymagań będą publikowane tutaj zatem prosimy o zapisanie tej strony i jej śledzenie dot. zmian i dodatkowych informacji i wymogów jakie trzeba będzie spełnić.

!! WAŻNE !!

Drodzy Państwo,
Dzisiaj (19-01-2024) minister finansów poinformował, że obowiązkowy KSeF nie wejdzie zgodnie z planem tj od 01-07-2024, ze względu na krytyczne błędy(cokolwiek to oznacza). Czekamy na potwierdzenie słów jak również datę ostatecznego wejścia. Przypominam osobom, które się już zintegrowały o możliwości wyłączenia integracji bez usuwania tokena, wtedy w każdym momencie można włączyć.