LMS / iLMS przekierowania portów

Przekierowanie portów i IP

Kolejnym dodatkiem jaki dorobiłem do tego systemu jest przekierowanie portów, przecież większość użytkowników tego systemu na pewno miała potrzebę przekierować urządzenie w sieci na adres publiczny powiedzmy w celach ustawienia go, lub osoba będąca w sieci za NAT, posiadała monitoring który miał mieć podgląd poza naszą siecią.

Do dziś w tym systemie nikt nie dorobił tak banalnie prostej sprawy i dla takiej błahej sprawy trzeba było sobie to wykonać z pozycji konsoli Linux lub przy pomocy Winbox w MikroTik.

Moduł przekierowania ma podstawowe dane do wprowadzenia Port TCP początkowy i końcowy jeżeli zakres, to samo tyczy się portu UDP, prywatny adres IP które jest przypisany do klienta, urządzenia, publiczny port i adres IP. Dodatkowo jest pole opis dla opisania poszczególnego przekierowania. Po dodaniu i zapisaniu automatycznie przekierowanie jest aktywne bez żadnego przeładowania.

Przykładowy obraz pokazuje jak w prosty i skuteczny sposób dokonać przekierowania
redirectlms

Moduł współpracuje z platformami Linux, MikroTik, po małych przeróbkach może być wykorzystany na każdej platformie sieciowej.