LMS przekierowania portów

Przekierowanie portów i IP

Kolejnym dodatkiem jakim dorobiłem do tego systemu jest przekierowanie portów, przecież większość użytkowników tego systemu na pewno miała potrzebę przekierować urządzenie w sieci na adres publiczny powiedzmy w celach ustawiania go, lub osoba będącą w sieci za NAT, posiadała monitoring który maił mieć podgląd poza naszą siecią. Do dziś w tym systemie nikt nie dorobił tak banalnie prostej sprawy i dla takiej błahej sprawy trzeba było sobie to wykonać z pozycji konsoli Linux lub przy pomocy Winbox w MikroTIK.

Moduł przekierowania ma podstawowe dane do wprowadzenia Port TCP początkowy i końcowy jeżeli zakres, to samo tyczy się portu UDP, prywatny adres IP które jest przypisany do klienta, urządzenia, publiczny port i adres IP. Dodatkowo jest pole opis dla opisania poszczególnego przekierowania. Po dodaniu i zapisaniu automatycznie przekierowanie jest aktywne bez żądnego przeładowania.
Przykładowy obraz pokazuje jak w prosty i skuteczny sposób dokonać przekierowania
redirectlmsRozmiar oryginalny

Moduł współpracuje z platformami Linux, MikroTIK, po małych przeróbkach może być wykorzysta na każdej platformie sieciowej.

Top